تلگرام و واتساپ :  2258285-0936

 تلفن فروش :  77591964-021

قفسه بایگانی زونکن:

زونکن وسیله ای است که برای بایگانی اسناد و مدارک و دسته بندی آن ها انجام می گیرد، که خود این پوشه ها و زونکن ها در قفسه هایی که به نام قفسه بایگانی زونکن نگهداری می شوند .امروزه قفسه های بایگانی زونکن در طرح ها و اشکال مختلف وجود دارند که طبق نیاز و مکان های مختلف می توان از آنها استفاده کرد.

انواع قفسه بایگانی زونکن:

همانطور که گفتیم قفسه هایی در طرح ها و اشکال مختلف بایگانی زونکن ها تولید شده است که در ادامه به معرفی آ نها می پردازیم.

قفسه بایگانی ثابت :

جنس این نوع قفسه ها از فلز یا چوب بوده است و زمانی که شما به بایگانی تعداد زیادی زونکن احتیاج دارید از سویی فضای لازم برای قرار دادن قفسه نیز در اختیارتان باشد می توانید از قفسه ثابت برای بایگانی اسناد خود بهره ببرید.

قفسه بایگانی ریلی : 

این مدل قفسه ها از قفسه های مدرن امروزه جهت بایگانی زونکن ها به شمار می آیند و برای مکان هایی که با انبوه زونکن و مدارک در گیر هستند و فضای کافی برای نگهداری و بایگانی زونکن ها نیست، مناسب است و دو برابر نسبت به قفسه بایگای ثابت زونکن ها را در خود جا می دهد و این یکی از مهمترین مزایای استفاده از قفسه بایگانی ریلی به شمار می آید.

 با توجه به معرفی انواع قفسه بایگانی زونکن در این مقاله به معرفی قفسه زونکن دوار می پردازیم و اینکه چه ویژگی های و مزایا و ... دارد را بیان می کنیم.

قفسه زونکن دوار:

قفسه زونکن دوار برای نگهداری زونکن و فایل باکس ها و پوشه ها طراحی شده است و مورد استفاه قرار می گیرد.

قفسه زونکن دوار گونه ای از کمد های بایگانی ثابت است که سینی نگهداری اسناد و مدارک و پوشه ها، در این نوع از کمد بایگانی به صورت دایره ای حول محور خود می چرخد. و در واقع می توان گفت که قفسه زونکن دوار دارای یک یا چند طبقه مدور (گردان) می‌باشد. این چرخش برای راحتی کاربر در پیدا کردن سند بدون جابجایی در طول دهانه سیستم طراحی شده و در واقع تفاوت قفسه زونکن دوار با قفسه ثابت فلزی در عدم ثابت بودن سینی نگهدارنده در کمد های دوار است. قفسه زونکن دوار حجم بایگانی زونکن ها و پوشه ها را نسبت به فضایی که اشغال می کند افزایش می دهد و دسترسی آن را برای کاربران آسان می‌نماید. قفسه زونکن دوار از قدیمی ترین محصولات بایگانی تولیدی می باشد که تا امروز همچنان بازار تقاضای خود را هر چند با فراز و نشیب طی نموده است. قفسه زونکن دوار جهت نگهداری زونکن معمولی، فایل باکس، پوشه آویز ، زونکن آویز، انواع اوراق کاغذی و.. به کار می رود. قفسه زونکن دوار در دو نوع چهار و پنج فضا یا قفسه تولید می گردد و بر خلاف قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک تعداد فضا که با افزایش ارتفاع تعداد طبقات آن افزایش میابد در قفسه زونکن دوار ارتفاع کمد همواره یکسان است و نوع چهار طبقه برای نگهداری پوشه یا زونکن آویز و نوع پنج طبقه برای نگهداری زونکن های معمولی هست که بر روی طبقه یا قفسه ها قرار می گیرند.

تفاوت قفسه زونکن دوار 4 طبقه با 5 طبقه:

قفسه زونکن دوار که در 4 طبقه طراحی شده است و ظرفیت بالای 120 عدد زونکن یا فایل باکس 8 سانتی متری و 700 عدد پوشه را دارد.

قفسه زونکن دوار که در 4 طبقه طراحی شده است ظرفیت 800 عدد پوشه 1 سانتی است که بخاطر این امر دوبرابر کمد های بایگانی معمولی ظرفیت دارد و دسترسی به پوشه ها بسیار راحت است و ابعاد کمد دوار نیز 86*86*196 سانتی متر میباشد.

موارد استفاده قفسه زونکن دوار:

از قفسه زونکن دوار در مدارس بعنوان بایگانی پرونده های دانش آموزی و در دانشگاه ها و موسسات آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد.همچنین در شرکت هایی که از پوشه آویز استفاده می شود و محبوبیت فراوانی دارد چون در صرفه جویی زمان و دسترسی سریع به پرسنل به پرونده ها کمک شایانی می کند.

رنگ قفسه زونکن دوار:

رنگ این مدل قفسه ها پودری الکتروستاتیک و یا کوره ای هوا خشک است.رنگ الکتروستاتیک به دلیل محفظه های ریز در رنگ در برابر ضربه و رطوبت مقاوم است.

مراحل رنگ آمیزی قفسه زونکن دوار به این صورت است:

 • قبل از رنگ آمیزی، ورق های فولادی شست و شو و چربی زدایی می شوند.
 • سپس عمل فسفاته روی آن صورت می گیرد.
 • بعد با درجه حرارت 230 در کوره با ضخامت 40 الی 50 میکرون رنگ می شود.
 • در رنگ آمیزی هوا خشک از 23 الی 30 میکرون برای رنگ استفاده می شود.
 • پس از رنگ آمیزی در معرض هوا قرار گرفته تا رنگ در ورق فولادی خورده و جذب شود

قفل قفسه زونکن دوار:

قفسه زونکن دوار دارای یک قفل مرغوب و درجه یک بوده و لولاهای تولید شده توسط جوش برنج و co2متصل گردیده است.و بصورت سه نقطه ای اتصال داده شده اند.اتصالات قفل قفسه زونکن دوار بصورت جوش بوده است و هیچ پرچی انجام نمی شود.چون مقاومت پرچ در مقایسه با جوش co2  بسیار پایین است به همین دلیل از جوش استفاده می شود.

قیمت قفل قفسه زونکن دوار:

پارامترهای مهمی در قیمت گذاری قفسه زونکن دوار مورد توجه است:

 • نوع و جنس بلبرینگ مصرفی
 • کاسه کف شیار دار باشد یا نه
 • ورق بدنه از چه ضخامت و کدام شرکت باشد.
 • ورق سینی از چه ضخامت و روغنی یا ساده باشد.
 • جنس و ضخامت لوله محور اصلی که قرار است سالها به صورت نرم و روان کار کند.
 • شیوه و کیفیت رنگ آمیزی کدام باشد.

اگر شما عزیزان قصد خرید قفسه زونکن دوار برای مکان های مختلف را دارید پیشنهاد می کنم از شرکت کارا ایران برای خرید اقدام کنید و باتوجه به اینکه طراحی و رنگ کمد بایگانی طبق درخواست شما می باشد و از کیفیت این قفسه ها مطمئن باشید.

 

 

قفسه زونکن دوار