تلگرام و واتساپ :  2258285-0936

 تلفن فروش :  77591964-021

در واقع می توان گفت که یکی از کاربرد های قفسه بایگانی ریلی مکانیکی و یا همان کمد بایگانی ریلی مکانیکی برای نگهداری هرچه بهتر، و با اطمینان اسناد مهم با حداکثر بهره گیری از محیط و بالا بردن ظرفیت بایگانی می باشد، استفاده از قفسه بایگانی ریلی مکانیکی باعث شده تا راه رو های اضافی در ادارات دولتی و یا بانک ها حذف شوند در واقع می توان گفت که با این کار فضای مختص و اختصاص داده شده برای نگهداری و ثبت اسناد افزایش می یابد، استفاده از سیستم گیربکس در تعدادی از قفسه های بایگانی ریلی مکانیکی باعث حرکت راحت قفسه ها در بین ادارات خواهد شد و نیاز به وارد کردن نیروی فیزیکی زیاد توسط کاربران نخواهد داشت در واقع می توان گفت که استفاده از سیستم گیربکس باعث حمل راحت تر این قفسه بایگانی ریلی مکانیکی می شود.در اصل و در نهایت می توان گفت که قفسه ریلی مکانیکی یکی از انواع قفسه ریلی با سیستم محرکه مکانیکی می باشد که حمل آن در بین راهرو های ادارات بسیار آسان می باشد. در قفسه بایگانی ریلی مکانیکی نیروی محرکه جابجایی قفسه بایگانی بر روی ریل ها نیروی مکانیکی از طریق فرمان حرکت قفسه ها می باشد.  

قفسه بایگانی ریلی مکانیکی از اجزای بسیار زیادی تشکیل و ساخته شده است که اگر بخواهیم از این اجزا مثال بزنیم می توانیم به فرمان آلمینیومی ، شاسی، سیستم گیربکس، ستون ها، کاورها، زنجیر، چرخ دنده، سینی طبقات، پین طبقات و ... اشاره کنیم که در ادامه درباره هر یک از اجزا قفسه بایگانی ریلی مکانیکی صحبت خواهیم کرد.

 

 

مشخصات فنی قفسه بایگانی ریلی مکانیکی:
 • کلیه ورق های استفاده شده در قفسه بایگانی ریلی مکانیکی از نوع ST 12 درجه ۱ فولاد می باشد که از جنس خوبی برخوردار است.
 • استفاده از سیستم گیربکس قدرت قفسه بایگانی ریلی مکانیکی جهت سهولت در امر حرکت به صورت گیربکس و دنده درگیر می باشد.
 • در این قفسه بایگانی ریلی مکانیکی از میل ترانس شیار دار جهت تنظیم دقیق چرخها بدون احتیاج به جوشکاری استفاده شده است.
 • به منظور جلوگیری از سایش زود هنگام و بالا بردن سرعت سیستم قفسه بایگانی ریلی مکانیکی به ازای هر چرخ از دو عدد یاتاقان ۲m استفاده شده است.
 • فرمان (محور انتقال نیرو) سیستم های بایگانی ریلی از نوع ABS فشرده نشکن و یا آلومینیوم با استحکام بالا همراه با دسته هرز گرد که توسط متخصصین این شرکت طراحی ، ساخت و نصب می گردد.
 • شاسی کمدهای بایگانی ریلی ناودانی شکل بوده که توسط پیچ و مهره به هم متصل شده و جهت جابه جایی راحت و حجم کمتر قابل مونتاژ و دمونتاژ می باشد.
 • چرخ دنده ها از نوع فولاد آبکاری شده می باشد.
 • چرخها از جنس چدن نشکن با تراشکاری قرقره ای کاملا ً دقیق می باشد.
 • جهت پاکسازی محصول بایگانی ریلی از هر نوع آلایندگی قبل از عملیات رنگ کاری، مراحل چربیگیری، فسفاته، خنثی سازی و آبشویی انجام می پذیرد و به وسیله ۴ روبات قدرتمند رنگ آمیزی و جهت پخت آماده ورود به کوره با دمای ۲۰۰ الی ۲۲۰ درجه سانتی گراد می گردد.
 • سیستم بایگانی ریلی دارای لاستیک ضربه گیر جهت جلوگیری از برخورد یونیتها، رنگ رفتگی، ایجاد صدا و ورود گرد و غبار می باشد.
 • در این سیستم ها بایگانی ریلی جهت امنیت بیشتر میتوان از قفل مرکزی رمزدار و چهار زبانه استفاده نمود.
 • جهت جلوگیری از هرگونه آسیب در هنگام بارگیری و تخلیه ، کلیه قطعات محصولات دارای بسته بندی حبابدار ضد ضربه می باشد.
 • سیستم های بایگانی ریلی به صورتی طراحی شده اند که قابلیت تبدیل به سیستم الکترونیکی (برقی) را داشته باشند.
 • کلیه قطعات بایگانی ریلی دارای شناسنامه بوده و در زمان مستهلک شدن قابل تعویض می باشد.
 • اتصال قطعات MDF به بدنه فلزی دارای مکانیزم مخصوص کشویی طراحی شده مختص این گونه سیستم ها بایگانی می باشد.
 • سیستم بایگانی ریلی توسط دو عدد سیم بکسل و مهار کش به صورت ضربدری از وسط جهت مقاومت بیشتر مهار می شود.
 • دارای پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن و گواهینامه مدیریت ISO 9001.
 • قطعات به صورت پیچ و مهره ( غیر قابل رویت ) قابل مونتا ژ و دمونتاژ می باشد.

 

مزایای استفاده از قفسه بایگانی ریلی مکانیکی: 

 •  ظرفیت بیشتر در نسبت قفسه بایگانی ثابت
 •  استفاده حداکثری از حداقل فضا
 •  امنیت بیشتر نسبت به قفسه بایگانی ثابت به دلیل جمع شدن و قفل شدن تمام کابین های قفسه ریلی
 •  کاهش زمان جست و جو اسناد و کالا در قفسه بایگانی ریلی
 •  محفوظ بودن اسناد و جلوگیری از نشستن گرد و غبار و سایر آلودگی ها ( باعث کاهش آلودگی های محیطی بر روی اسناد نیز می گردد)
 • متداول ترین سیستم بایگانی
 • قابل استفاده در فضای تنگ راهروها و شکستگیهای دیوار , حذف راهروهای اضافی و افزایش فضای مفید
 •  امکان ترکیب آن با انواع سیستم‌های قفسه بندی دیگر
 •  دارای اسکلت فلزی برای دوام و استحکام بالای  سیستم های بایگانی
 •  ابعاد طبق سفارش مشتری
 • نیروی انتقال حرکت بسیار کم
 •  امکان تفکیک و جداسازی پرونده های بایگانی از یکدیگر
 •  امکان دسترسی و جایگزین نمودن سریع پرونده ها
 •  قابلیت تنظیم طبقات
 •  به حداکثر رساندن ظرفیت فضای بایگانی
 • کدینگ پرونده و اطلاعات
 •  قابل استفاده در کلیه مکان ها
 •  زیبا سازی محیط بایگانی
 •  قابلیت مونتاژ و دمونتاژ آسان جهت جابجایی
 •  نصب فایل قفسه ریلی مکانیکی در محل توسط افراد مجرب

فرمان آلمینیومی قفسه ریلی مکانیکی :

می توان گفت که یکی از بخش ها و اجزا تشکیل دهنده قفسه بایگانی ریلی که نقش بسزایی در به حرکت در آردن کابین های قفسه بایگانی ریلی مکانیکیدارد فرمان آلومینیومی قفسه ریلی مکانیکی می باشد، این فرمان ها معمولا از جنس های مختلفی مانند پلاستیک فشرده، فولاد وآلومینیوم ساخته و تولید می شود.

در اصل می توان گفت که از جمله مزیت های فرمان آلمینیومی قفسه ریلی مکانیکی، مقاومت بالای این فرمان در برابر تنش هایی که باعث شکنندگی بشود دارد و همچنین باعث سهولت در ایجاد حرکات چرخشی برای جا به جا کردن راحت کابیت های قفسه بایگانی می باشد

فرمان مکانیکی مختص قفسه ریلی مکانیکی می باشد که البته شیوه جابجایی قفسه ها با توجه به نوع آن ها : قفسه ریلی الکترونیکی (برقی) یا قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک دارای تفاوت های بیشماری می باشد.

 

درب و قفل مرکزی قفسه بایگانی ریلی مکانیکی :

یکی از مهم ترین بخش نگهداری اسناد، حفاظت از آن اسناد می باشد بنا به همین دلیل یکی از بخش های امنیتی قفسه ریلی مکانیکی درب و قفل مرکزی می باشد.

 

شاسی قفسه بایگانی ریلی مکانیکی:

در پایین ترین قسمت قفسه بایگانی ریلی مکانیکی، شاسی قفسه بایگانی ریلی مکانیکی واقع شده است و در واقع می توان گفت که کلیه یونیت ها بر روی این شاسی تعبیه شده اند، شاسی مانند فونداسیون و اسکلت عمل می کند و پایداری قفسه ریلی مکانیکی با وجود شاسی ممکن می شود.

 

سیستم گیربکس قفسه بایگانی ریلی مکانیکی:

 گیربکس بر روی شاسی تعبیه شده است و وظیفه این سیستم گیربکس قفسه بایگانی ریلی مکانیکی افزایش نیروی ورودی به فرمان می باشد که  از طریق افزایش نیروی ورودی با استفاده از چرخ دنده های متعدد صورت می گیرد. با استفاده از سیستم گیربکس قفسه بایگانی ریلی مکانیکی با کمترین نیروی وارد شده می توان فایل ها و قفسه ها رو به راحتی به حرکت در آورد و این افزایش نیرو به واسطه تبدیل ضرایب نیروی وارد شده خواهد بود.

 

ستون ها قفسه بایگانی ریلی مکانیکی:

ستون های قفسه بایگانی ریلی مکانیکی با فاصله های 100 سانتی متری از هم دیگر و به منظور تفکیک هر دهانه در دو طرف سینی طبقات تعبیه شده است، ستون ها بسته به تحمل بار به ضخامت و شکل های متفاوتی تولید خواهند شد که در قفسه بندی انبار با بالاترین تحمل بار و در بایگانی اسناد در حالت کمترین تحمل بار عرضه می شوند.

 

 

سینی طبقات قفسه بایگانی ریلی مکانیکی:

سینی طبقات در این محصول بر روی ستون ها به کمک پین سوار می شود و اسناد و یا کالا بر روی سینی طبقات قرار میگیرد و برای فیکس شدن این طبقات با استفاده از  غش گیرقفسه ریلی مکانیکی می باشد.تحمل کل بار بر روی سینی طبقات می باشد که از طریق ستون ها بار وارده به قسمت شاسی در پایین ترین نقطه مجموعه منتقل می شود، ابعاد و ظاهر سینی ها بسیار متنوع تولید می شود مثلا شکل سینی ها برای زونکن و پوشه و ... در بخش اداری با سینی قفسه فروشگاهی بسیار متفاوت خواهد بود.

 

پل نگهداری طبقات قفسه ریلی مکانیکی:

برای تحمل وزن سنگین توسط سینی طبقات قفسه ریلی مکانیکی در قسمت زیر سینی پل تقویت کننده نصب شده است پل نگهدارنده طبقات از خمش سینی جلوگیری می کند.

 

 کاور قفسه ریلی مکانیکی:

 قسمت پشت و جلوی قفسه با کاور پوشیده شده است و فرمان بر روی کاور جلو در نظر گرفته شده ، عملکردکاورها علاوه بر پوشش مجموعه دیزاین آنرا نیز در بردارد و باعث شکیل تر شدن قفسه ها خواهد شد.

 

سقف و کف قفسه ریلی مکانیکی:

سقف و کف قفسه با کمک ورق های فولادی پوشیده شده اند، کف برای جلوگیری از سقوط اسناد یا محصولات به داخل شاسی و سقف برای حفظ قفسه بایگانی ریلی از گرد و غبار، ریزش آب و...  به داخل طراحی شده است.

 

چرخ قفسه ریلی مکانیکی:

چرخ قفسه از جنس چدن می باشد، وظیفه چرخ ها حرکت قفسه بر روی ریل می باشد که این حرکت به واسطه نیروی واردشده کاربر به وسیله فرمان به گیربکس منتقل می شود .

 

ریل قفسه ریلی مکانیکی:

ریل قفسه بایگانی برای حرکت چرخ چدنی در کف زمین به صورت ثابت نصب شده است و قفسه ها به وسیله چرخ بر روی ریل حرکت موازی خواهند داشت.

 • Start Publishing Date
انواع قفسه‌بندی و کاربردهای آن در سیستم های اداری

قفسه به هر سازه ای اعم از فلزی، چوبی و یا پلاستیکی گفته می شود که دارای سطوح قابل بارگذاری و یا دسترسی باشد، قفسه بندی نقش بسزایی در جهت ساماندهی و ...

دانش سیستم انبارداری

به سیستمی که کلیه فرآیندهای اصلی انبار را ساماندهی کند. سیستم انبارداری گفته می شود، به طور کلی فرآیند های اصلی انباررا میتوان  به دو قسمت  تحویل ...

ایمنی تجهیزات در سیستم قفسه بندی انبار

در طراحی انبار ایمنی در سیستم قفسه بندی انبار و انتخاب نوع سیستم قفسه بندی انبار بسیار اهمیت دارد، زیرا طراحی صحیح سیستم قفسه بندی انبار در ایمنی و ...

 طراحی سیستم قفسه بندی انبار و سیستم قفسه بندی فروشگاه

در طراحی سیستم قفسه بندی انبار و سیستم قفسه بندی فروشگاه اندازه محیط نقش بسیاری زیادی در اجرا و انتخاب نوع طراحی خواهد داشت ، برای مثال در طراحی ...

ما برای خرید روزانه یا هفته ای و یا حتی ماهیانه بیشتر وقت خود را در فروشگاه های کوچک و فروشگا ه های زنجیره ای بزرگ با برندهای مختلف می گذرانیم.آیا تا ...

 هر سازه ای که از فلز و چوب یا پلاستیک ساخته شده باشد و دارای سطح هایی باشد که قابل بارگذاری و دسترسی باشد،قفسه گفته می شود.

صنعت قفسه بندی از گذشته ...

امروزه  به منظور راحت تر شدن انبارداری، استفاده از انواع قفسه بندی انبار بسیار گسترش پیدا کرده است. این قفسه بندی ها موجب منظم تر شدن کسب و کار شده و ...

یک سیستم قفسه بندی خوب علاوه بر اینکه سبک و با دوام است باید قادر باشد بارهای بسیار سنگین را نگه داری کند.شما این مطلب را تایید می کنید چون می دانید ...

بسیاری از افراد بتوانند یکی از بهترین و شیک ترین پیشخوان و ویترین را داشته باشند به دنبال قفسه بندی ویترین و پیشخوان خود هستند که به این منظور می ...

سیستم  قفسه بایگانی ریلی همانطور که از این نام پیداست، بخاطر طراحی انعطاف پذیرش، می تواند قفسه ها را از یک مکان به مکان دیگر منتقل و جابه جا کند. ...

در میان انبارداران خط کشی و شماره گذاری کف انبار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و شما نیز می توانید با توجه به اصول این امر، اقدام به شماره ...

پرکاربردترین تجهیزات در انبارها، انواع فروشگاه و مکان های دیگر قفسه ها هستند. برای نگهداری اقلام مختلف از کالاهای خودرویی و صنعتی گرفته تا یخچال ...

در طول زمان همواره یک چالش مهم برای بشریت، حفظ اطلاعات یا همان بایگانی فیزیکی بوده است، با وجود پیشرفت های تکنولوژیکی ما هنوز نتوانسته ایم شکل حفاظتی ...

در مقاله قبلی که در مورد قفسه فلزی بود در مورد قفسه بندی پیچ و مهره ای بصورت مختصر صحبت کردیم و در این مقاله قصد معرفی قفسه بندی پیچ و مهره ای  بصورت ...

انبار، ساختمانی برای حفظ و نگهداشت کالاهاست و جهت حفظ بهتر محصولات در قفسه انبار هم در صنایع بسیار با اهمیت وظیفه ی انبارداری است. انبارها توسط ...

این نوع سیستم قفسه بندی شامل موارد ذیل می باشد:

موبایل راک

شاتل درایوین

خود جریان

خود تغذیه

خود برگشت

بایگانی متحرک

در این بخش به توضیح ...

در اقتصاد کشور ما انبار اهمیت فراوانی دارد و امروزه زمین از ارزش بالایی برخوردار است و با توجه به ارزش آن دیگر شما نمی‌توانید انبار و یا فروشگاهی را ...

یکی از رایج ترین مسیرهای چیدمان کالا در صنعت خرده فروشی، قفسه بندی فروشگاه است. از فروشگاه های مواد غذایی تا فروشگاه های سخت افزاری، همه این روش را ...

ویژگی های قفسه بایگانی ریلی یا متحرک

وقتی صحبت از ذخیره سازی فایل های و به فکر ذخیره ‎سازی بسیاری از فایل ‎های کاغذی مهم هستید و احساس می نمایید که برای ذخیره سازی این فایل های کاغذی ...

در واقع می توان گفت که یکی از کاربرد های قفسه بایگانی ریلی مکانیکی و یا همان کمد بایگانی ریلی مکانیکی برای نگهداری هرچه بهتر، و با اطمینان اسناد مهم ...

بهینه سازی محیط اداری با قفسه بایگانی ریلی

می توان گفت که تمامی شرکت ها، بانک ها، سازمان های دولتی و خصوصی دارای اسناد و مدارک زیادی هستند که مراقبت و حفاظبت از آن اسناد برایشان اولویت دارد در ...

قفسه بایگانی ریلی برقی

اگر شما هم مانند بسیاری دیگر از افراد و ادارات که در محیط کار خود از پرونده های زیادی نگهداری میکنند، پرونده، کاغذ و زونکن های بسیار زیادی دارید که ...

کمد بایگانی ریلی یک ایده جدید برای قفسه بندی اسناد به روش نوین است. جایگزین کردن بایگانی ریلی برای قفسه های قدیمی مشکلات بسیاری را در نگهداری اسناد ...

Load More